Hakkında

Prof. Dr. Doğan Bek Özgeçmişi

Prof. Dr. Doğan Bek

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı

Prof. Dr. Doğan BEK 1970 doğumlu olup Samsun Ladik Akpınar Öğretmen Lisesini 1986 yılında bitirerek Gülhane Askeri Tıp Fakültesine girmiştir.

1992 yılında Hv. Tbp. Tğm. olarak mezun olduktan sonra Eskişehir 1. Ana Jet Üssünde kıta hizmetini tamamlayarak 1995 yılında GATA Ortopedi ve Travmatoloji kliniğinde başladığı uzmanlık eğitimini 1999 yılı sonunda tamamlayarak Kütahya Asker Hastanesinde uzman doktor olarak çalışmıştır.

GATA Ortopedi ve Travmatoloji kliniğine 2002 yılında yardımcı doçent olarak atanmıştır. 2006-2007 eğitim öğretim yılında New York Hospital for Special Surgery’de Prof. Dr. Eduardo Salvati ile kalça diz artroplastisi konusunda bir yıl çalışmıştır.

2008 yılında Türk Ortopedi ve Travmatoloji Derneğinin sınavını geçerek Türk Ortopedi ve Travmatoloji Eğitim Konseyi (TOTEK) belgesini almıştır.
12 Ocak 2009 da girdiği sınavda başarılı olarak ortopedi doçenti ünvanı almıştır.

2009-2010 yıllarında Diyarbakır Asker Hastanesinde doçent ortopedi uzmanı olarak çalışmıştır.

2010 yılında Ankara GATA Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğine doçent kadrosuna, Ağustos 2017 da Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Tıp Fakültesi bünyesinde Gülhane Eğitim Araştırma Hastanesinde profesör kadrosuna atanmış olup halen aynı klinikte öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

Başlıca uğraşı alanları omuz, kalça, diz eklem protezleri, yine omuz, kalça, diz ve ayak bileği ile ilgili problemlerde ve spor yaralanmalarında artroskopik cerrahi ve travmadır.